O mně - kdo jsem?

Já jsem Bára a mojí profesí a zároveň i velkou vášní je zdravé jídlo, které ctí a respektuje jedinečné potřeby našeho těla. Jsem nutriční specialista a zároveň pracuji jako odborný výživový poradce při unikátním výživovém projektu Metabolic Balance®, který probíhá za spolupráce týmu zahraničních lékařů a odborníků na výživu z institutu Metabolic Balance® v německém Isenu. Pomáhám ženám porozumět jedinečným potřebám jejich těla a učím je, jak vycházet svému tělu vstříc. Díky tomu je možné uvést hormonální reakce těla do rovnováhy, podpořit metabolické zdraví a zhubnout i během menopauzy. Jse rovněž autorkou eBooků 11 tipů jak zhubnout v menopauze, 9 tipů jak upravit svoji váhu, Můj hubnoucí ukázkový jídelníček na 30 dnů a od roku 2016 pořádám také pravidlené kurzy vaření v centru Cordeus, v Praze 6.

 

Kdo jsem a pro vás mohu udělat?

Hlavní směry a metody, se kterými pracuji

 • Program Metabolic Balance®
 • Poradce pro výživu a suplementaci – metabolická typologie, techniky detoxikace, jídelníčky pro sportovní či redukční stravu, alternativní způsoby stravování – vegetariánství, ájurvéda, makrobiotika a principy tradiční čínské medicíny obecně
 • Nástroje funkční medicíny a výživy
 • Emoční terapie
 • Projektivní a imaginační techniky
 • Tvořivost a humor
 • Celostní koučing

Mé zkušenosti

 • Více jak 3000 hodin terapeutické činnosti v oblasti práce s tělem, psychikou a prevence zdraví.
 • Více jak 1000 hodin osobních konzultací s klienty (poradenství výživy/ celostní koučink/ poradenství osobního rozvoje/ terapie)
 • Více jak 1000 hodin lektorské činnosti v oblasti osobního rozvoje.
 • Vedení a organizace seminářů a kurzů v oblasti prevence zdraví a osobního růstu.
 • Vedení a organizace soukromých, firemních a veřejných akcí.

Jak pracuji

 • Díky vzdělání a praxi ve více oborech využívám a kombinuji širší spektrum přístupů a metod, což se často ukazuje jako velmi efektivní i při poradenství výživy.
 • Jsem přesvědčena, že každý člověk má v sobě všechny zdroje k nalezení svého osobitého řešení tématu stravování a podpory svého fyzického i duševního zdraví, na kterém právě pracuje.
 • Mou rolí je pomoci mu tyto zdroje objevit a využít.

Mé vzdělání

 • 1984 - 1992 Hudební konzervatoř Praha (absolutorium housle, viola, muzikoterapie)
 • 2000 - Reiki terapie (I, II, III, IV)
 • 2001 - masérské a rekondiční služby
 • 2002 - bodové myofasciální techniky (I, II, III)
 • 2003 - akupresura v čínské medicíně 
 • 2003 - techniky SRT (Robert E. Detzler z USA)
 • 2004 - lymfatická manuální drenáž
 • 2004 - reflexologie
 • 2008 - laboratorní hodnoty v praxi
 • 2011 - poradce Metabolic Balance® (Dr. med. Wolf Funfack, zakladatel metody)
 • 2019 - poradce pro výživu a suplementaci (ATAC, kurzy pro zdravé tělo a mysl, Martin Jelínek) - aktuálně probíhá
 • 2019 – seminář funkční výživy (Institut funkční medicíny a výživy) - aktuálně probíhá
 • a i nadále plánuji další vzdělávaní v oborech, které podporují trvalé zdraví a zlepšují celkovou kvalitu života

Celý můj příběh si můžete přečíst níže
▼▼▼▼▼

Jak jsem z vel. 44 zhubla na vel. 38! Jak jsem ztratila 13 kg tuku a nabrala 5 kg svalové hmoty bez jojo efektu! Jak jsem získala nazpět svoji energii během neuvěřitelných 30 dnů! A jak jsem díky metabolicky vstřícné stravě, která podporuje zdravé hormonální reakce těla prošla menopuazou, udržela si svoji váhu a snížila další průvodní znaky menopauzy. To a mnohem více se dočtete v mém příběhu. A já věřím, že pro vás můj příběh může být inspirací a nadějí, že i v menopauze můžete mít svoji optimální váhu, spoustu energie a cítit se krásné a přitažlivé.

Je toho požehnaně, co nás ženy může provázet v období menopauzy. Sama to znám velmi dobře, a to z doby nepříliš dávné. Měla jsem to totiž podobně, kdy jsem před pár lety (už ve svých 43 letech) i já vnímala objevující popisované symptomy menopauzy. Ale díky způsobu metabolicky vstřícného způsobu stravování, který již léta dodržuji, a změně pohledu na menopauzu obecně, jsem je poměrně rychle zvládla minimalizovat tak, aby mě neobtěžovaly. Bude mi  padesát, ale já si konečně, paradoxně díky menopauze, užívám to své „druhé mládí“ a cítím se mnohem lépe, než před dvaceti lety. 

Dnes už vím jak na to

 • Dnes už vím, že když přizpůsobím stravu skutečným biochemickým potřebám svého metabolizmu a hormonálním potřebám svého těla, udržím si svoji ideální váhu a nemusím stále řešit, zda jsem už zase nepřibrala.
 • Dnes už vím, jak jíst, abych zmírnila návaly horka a pocení.
 • Dnes už konečně vím, jak si vybírat a kombinovat pro mě vhodné potraviny, abych měla dostatek energie a chuti do života.
 • Vím, jak správně jíst, abych předcházela zažívacím potížím, únavě nebo alergiím.
 • Vím, které jídlo a které zásady dlouhodobě posilují můj imunitní systém a podporují tak mé zdraví či proces jeho zlepšení.
 • 
Konečně vím, který jídelníček podporuje pozitivně můj hormonální systém a umožní mi tak snadno překonat úzkosti, deprese a změny nálad, které souvisí s přechodem a projít tak menopauzou v pohodě, s optimální váhou, v dobré kondici a líbit se sama sobě.

Dnes si konečně užívám opravdu každý den, kdy se cítím báječně ve svém těle, kdy pohled do zrcadla pro mě je, i přes můj přibývající věk, stále příjemným obrázkem. Mohu se radovat z toho, že si vlastně celkem bez námahy, jen tak mimochodem, udržuji svoji ideální váhu, a to i přes to, že jím naprosto „královsky“ a můj talíř obsahuje na chuť velmi lahodná a na pohled krásná jídla!

Bára Wolfová Balcarová - Jak zhubnout v menopauze
Miluji dobré jídlo, které respektuje jedinečné potřeby mého těla - díky tomu zvládám menopuazu v pohodě!

Přizpůsobením stravy potřebám svého těla jsem našla mnohem více než jen jídlo

Našla jsem dobré zdraví!

Během prvního půl roku, po úpravě stravy, z mého života zmizely veškeré zdravotní neduhy v podobě drobných, vážnějších i dlouhodobých chronických onemocnění, jakými byly např. chronické migrény, vyšší hladina glukózy, chronický zánět močových cest trvající roky, akné či složité trávicí potíže, včetně chronické zácpy. To vše je nyní pryč. Díky změně stravy se totiž přirozeně posílil můj imunitní systém a tím se v krátké době zlepšilo celkově i mé zdraví!

Osvobodila jsem se od přejídání a zbavila se chutí na sladké!

Tohle pro mě byl skutečný zázrak, protože až do svých téměř 40 let jsem byla totální cukrový závislák! Vždy jsem byla na sladké a moje slabost pro cukr i nadále narůstala a vrcholu dosáhla ve chvíli, kdy jsem již jako maminka svých 3 synů, „kradla“ tajně svým klukům sladkosti, které dostaly k vánocům či narozeninám 😊.  Avšak již po 14 dnech, kdy jsem jedla podle svého individuálně metabolicky nastaveného jídelníčku, jsem zjistila, že na sladké nemám prostě chuť! Překvapující bylo, že i ovoce mi začalo připadat až příliš, někdy i nechutně sladké! Nikdy bych tomu nevěřila, ale stalo se to! Zázrak? Nikoli - jenom respektovaná biochemie těla!

Zažila jsem obrovský nárůst energie a získala novou chuť do života!

Stále častěji se mi stávalo, že jsem se během dne cítila naprosto „smrtelně“ unavená. Výraznější to bývalo po jídle, ale často se únava projevovala i dopoledne. Nemohla jsem vstát z postele, ploužila jsme se jako mátoha. Ale již po 14 dnech zařazení metabolicky vstřícných principů jsem přestala, jako mávnutím proutku, tuto dramatickou únavu cítit! Ba naopak, cítila jsem se „nabitá jako baterka“ po celý den, od brzkých ranních hodin až po půlnoční čas. Velmi oceňuji, že mám tak nyní vždy dostatek energie na vše, co ve svém životě prožívám a co mě baví... Vstávám brzy, spát chodím celkem pozdě, celý den jsem v plném pracovním nasazení - a taková ta nezdravá únava, která mě kdysi provázela, je fuč! Během dne mám energie na rozdávání, večer krásně usínám, spánek je osvěžující, a rána se nemohu dočkat, protože se už zase těším na svoji skvělou „metabolicky vstřícnou snídani“ 😊.

Zlepšilo se mé trávení, zmizely zažívací potíže!

S trávením jsem měla celkem problémy (pálení žáhy, nadýmaní, únava po jídle, žlučníkové a žaludeční záchvaty končící i hospitalizací). Navíc jsem od dětství hodně trpěla na chronické zácpy, které pro mě byly velmi obtěžující (ono také nebylo divu, s takovým množstvím sladkostí!). Poté, co jsem „vyladila“ stravu co nejlépe potřebám svého těla, zcela vymizel problém s nadýmánín, přestala mě po každém jídle pálit žáha, zmizely bolesti žaludku a žlučníkové záchvaty se již neobjevily. Zhruba po třech měsících se mi krásně upravila i peristaltika střeva. 

Zmizely výkyvy nálad, úzkosti a deprese a já začala intenzivněji prožívat radost! 

Dříve jsem se cítila často psychicky „dole“. Práce, velká rodina, přetaženost... Mívala jsme deprese, byla jsem hodně náladová a čím dál tím častěji „vybuchovala“. Změna stravy mi však pomohla překonat moje výkyvy nálad a deprese, přinesla mi lepší psychickou stabilitu a takovou vnitřní celkovou spokojenost.

Výsledky a změny, které vnímám a vidím nejen na svém těle a ve své duši, ale i u mých nejbližších či u klientů, které již déle jak 10 let v roli poradce a kouče touto změnou doprovázím, jsou skutečně ohromující, mnohdy až “zázračné”! A tak, při každém dalším setkání s úspěchy svých klientů, mohu prožívat dvojnásobnou radost a uspokojení. První proto, že mohu druhé „inspirovat“ a pomoci k pozitvní změně dalším lidem a druhou, když vidím to kouzlo, kdy správně nastavené jídlo dokáže pozitivně ovlivnit kvalitu života každého z nás. Jenom musíme skutečně chtít 😉!

Když přišla menopuaza, šlo to díky této stravě hladce

Když se u mě objevily první příznaky menopauzy (nepravidelná menstruace, návaly horka noční pocení, apod.) - pozorovala jsem z počátku signály svého těla a poté jsem se jim snažila vycházet vstříc. Díky dosavadní stravě (od roku 2005 se stravuji podle programu Metabolic Balance®) nebyly tyto \"ataky\" nikterak šílené - ale cítila jsem je a vnímala občas jako obtěžující. Mírně jsme si tedy upravila svůj dosavadní jídelníček, kdy jsme omezila potraviny, které příznaky menopuazy zhoršují a naopak zařadila potraviny, které jsou v menopauze pro hormonální reakce těla vhodnější. A ehjle, nepříjemné průvodní stavy se zmírnily...

Našla jsem nový a báječný životní styl!

Metabolicky vstřícné jídlo není totiž žádná dieta, ale trvale udržitelný životní styl! Strava podle jedinečné biochemie vašeho těla nabízí celistvý přístup k budování zdraví. Spoléhá na přirozenou vrozenou inteligenci těla. Změnou stravování tak přirozeně v mém životě vyplynuly i nové priority, kdy vím jak je důležité věnovat plnou pozornost skutečným potřebám svého těla a duše současně, ruku v ruce. Převzala jsem odpovědnost za to jak se cítím, za své zdraví, za to, jak vypadám... Vím, proč je důležité jíst opravdu dobře, a proč mě stojí za to, věnovat tomu, co jím, opravdu pečlivou pozornost. Vědomé jídlo je pro mě tím nejlepším životním stylem.

Prožila jsem poznání!

Po dlouhých letech hledání v oblasti stravování jsem zakusila jaké to je vše znovu plně „vnímat“ a být v příjemném souladu nejen se svým tělem, ale i s tím, kým skutečně jsem. Za nejcenější považuji to, že se u mě opět rozvinula běžná lidská přirozenost, kdy jsem se znovu naučila rozumět a naslouchat svému tělu a s tím zároveň i své duši. Kouzlo vzájemné synergie zde funguje naprosto ukázkově. Když se naučíte jíst chytře a správně - změní se vám celý život!

Objevila jsem svůj nový osobní potenciál!

S vnitřním pročištěním a biochemickým vybalancováním těla, přišel automaticky i veliký nárůst životní energie, včetně „hmatatelného“ pročištění mysli. Díky tomu dnes s hlubokou vděčností zažívám nový potenciál neutuchající tvořivosti, chuť dále se vzdělávat a studovat, sdílet své zkušenosti s druhými a být sama sobě i druhým inspirujícím průvodcem na cestě za harmonií tělesnou i duševní. A to vše společně mě přináší hluboké a krásné životní naplnění a radost!

Ale vždycky to tak nebylo! Podívejte...

Před Metabolic Balance
Před změnou stravy podle hormonálních a metabolických potřeb svého těla jsem měla o 13 kg více 🙂 brrr

Jak vidíte, vždycky to tak nebylo! Nebyla jsme vždy štíhlá podle svých představ! Je pravda, že při mé výšce 180 cm jsme nikdy nepůsobila jako hodně silná, ale skutečnost byla jiná. Váha mi skákala nahoru a dolů. Vzpomínám si, jak jsem byla stále strašně unavená, chtělo se mě spát i během dne. Mé tělo i dušička byly jaksi \"bez lesku\", bez životní energie. Prostě a jednoduše jsem se necítila dobře sama se sebou ve svém vlastním těle. Mé tělo bylo pro mě doslova cizincem, kterému jsem vůbec nerozuměla… 

Není to tak dávno, co jsem vážila o 13 kg víc, než nyní a žádným způsobem se mi nedařilo zhubnout! Cítila jsme se naprosto zoufalá a hlavně bezmocná! Ať jsme dělala cokoli, zkoušela jakoukoli dietu, stále jsem nabírala na váze a můj pohled do zrcadla, kdy se navíc začala projevovat i tolik obávaná celulitida, nebyl příliš uspokojivý. Taky to znáte??? Nosila jsme raději volné oblečení, na obličeji tuny make-upu, protože neutěšený vnitřní stav těla se samozřejmě projevoval negativně i na pleti...

Opravdu jsme netušila, co si s tím počít. Vyzkoušela jsem mnoho různých diet. Avšak zhubla jsem vždy jen něco málo a obratem vše zase nabrala! Byla jsem stále unavená, chtělo se mě během dne spát, ráno jsem nemohla vstát z postele. Měla jsem často deprese, divné nálady, emocionálně jsem se cítila velmi nestabilní, a ne a ne najít tu harmonii, o které se všude tolik psalo a po které jsem tak moc toužila! To jsem tenkrát ještě netušila, jak moc může jídlo ovlivňovat i to, jak se cítíme psychicky!

K přibývajícím kilům se navíc začaly připojovat i nejrůznější zdravotní obtíže, které vyvrcholily nesnesitelnými migrénami, roky trvajícím chronickým zánětem močových cest a zvýšenou hladinou krevního cukru! A to mi bylo, prosím pěkně, jenom 40 let!

„Co s tím mám proboha dělat??? Jak z toho ven? Copak nic, opravdu nic nezabere? Copak se už nikdy nebudu cítit fajn? Kdy jsem se vlastně naposledy cítila dobře ve svém těle a ráda se na sebe podívala do zrcadla a měla ze sebe dobrý pocit? Že si nepamatuji? Já ale nechci takhle uvadat a stárnout! Takhle to prostě nejde dál!“, říkala jsem si každý den, avšak nic se neměnilo, protože jsem nevěděla, JAK to změnit… Váha i nadále plíživě narůstala, zdravotní stav se nelepšil a já se cítila doslova jako neforemný a unavený hroch bez energie!

Až to jednoho dne přišlo! Mohla za to moje kamarádka Věra!

V té době jsem zrovna držela přísnou detoxikační dietu. Telefonovala jsem si s mojí blízkou kamarádkou, která žije ve Švýcarsku a ona ve stejné době dodržovala „nějaký speciální” německý program na úpravu metabolizmu, který vychází z metabolické typologie, individuálního zdravotního stavu a jedinečného biochemického a hormonálního nastavení těla. Když jsme to spolu probíraly po telefonu, a ona mi vyprávěla o své „dietě“, nepřikládala jsem jejímu nadšení žádný význam. Po měsící však přijela do Prahy na návštěvu a já zůstala stát doslova s otevřenou pusou! Téměř jsem ji nepoznala! Vypadala o 20 let mladší, štíhlá, krásná holka - jako z obálky časopisu. Vypadala jako kdysi na střední škole. A změna, která se odehrála v její celkové energii, tak ta mi doslova vyrazila dech! Zářila jako \"nabitá baterka\"! A to vše byl zcela přirozený výsledek restartu jejího metabolizmu, na základě biochemicky vyváženého jídelního plánu, který byl zacílen přesně na potřeby jejího těla.

A naproti tomu jsem stála já, po 3 týdenní detoxikační kůře, vyhladovělá, vyčerpaná a vynervovaná a jen o pár kilo lehčí! A právě tohle setkání s Věrou rozhodlo o tom, kam se bude můj další život ubírat! Ona byla tou mojí inspirací - tím nakopnutím.

Vera po metabolic balance
Tohle je moje kamarádka Věra, která po úpravě stravy s Metabolic Balance® vypadá ve svých téměř 50 letech prostě skvěle!

Tohle chci taky, a hned!

Ať to stojí, co to stojí! Chci také takhle skvěle vypadat, chci také tak zářit! Chci se cítit také tak baječně ve svém těle, a s radostí na sebe koukat do zrcadla, chci vypadat zase jako “na střední”! 

Ano, ano 😉 - to byla má prvotní (možná trochu povrchní) motivace, ale pro nás ženy, je to většinou ten nejsilnější startovní impuls! Postupně se však má motivace proměňovala a kultivovala s tím, jak se přirozeně pročišťovalo vnitřní prostředí mého těla a s ním se přirozeně začala čistit a měnit i má mysl. 

V současné době je pro mě nejhlubší motivací projevit skutečný respekt jedinému tělu, které mám. Přeji si totiž udržet své tělo v co možná nejlepším stavu až do vysokého věku! Vždyť je to můj jediný „dopravní prostředek“ v tomto životě, a tak si podle mého názoru, zaslouží tu nejlépe vyladěnou „palivovou směs“, co mu jsem schopna poskytnout ❤️.

A tak se všechno seběhlo! Po rozhovoru s kamarádkou, která mi podrobně popsala průběh změny stravování, který ve Švýcarsku pod vedením terapeuta dodržovala, jsem i já \"najela\" na stravu, která odpovídala jedinečné biochemii mého těla, založené na přirozených potravinách, vybraných přesně dle skutečných potřeb a preferencí mého těla.  

Po metabolic balance jsem spokojená
Je to trošku rozdíl, že? 2 měsíce na metabolicky vstřícné stravě stály jednoznačně za to! Konečně se sama sobě líbím...

A zažila jsem naprosto NEUVĚŘITELNÝ EFEKT! KONEČNĚ! NĚCO CO OPRAVDU FUNGUJE! A MÁ TO SVOJI LOGIKU! Naprosto neotřesitelnou logiku! Navíc je to cítít a vidět na vlastním těle již po 1 měsíci! A jím pouze přirozené potraviny! Žádné potravinové doplňky, nutriční koktejly apod. Vše si mohu koupit v běžném obchodě nebo v prodejně se zdravou výživou. A vůbec nemám chutě, vůbec nehladovím!

A bylo rozhodnuto!

Jelikož působím léta jako celostní terapeut zabývající se terapeutickými metodami podporující prevenci a procesy obnovy celkového zdraví, rozhodla jsem se pro rozšíření své praxe, tedy pro další prohloubení a rozšíření mého vzdělání a stala jsem se certifikovaným poradcem a koučem komplexního výživového programu pro úpravu metabolických poruch a hmotnosti, programu Metabolic Balance®.

Cítila jsem, že jsem se opravdu „zamilovala“ a věděla jsem, že tohle je „vztah na celý život“! Způsob stravy podle hormonálních a metabolických potřeb těla změnil totiž naprosto celý můj život, můj pohled na jídlo a způsob jak jím, všemu dal náhle smysl. Změnil i život celé mojí rodiny, kterou jsem rovněž postupně zasvětila do tajů metabolicky vstřícného stravování! 

Absolvovala jsem potřebná odborná školení a začala inspirovat a provádět své klienty, kteří měli zájem o podobné výsledky, procesem úpravy váhy či obnovy zdraví! Úspěchy doposud byly a jsou obrovské, mnohdy pozoruhodné...

Co pro to můžete udělat vy?

Začněte! Třeba pomaloučku, polehoučku... Nejdříve je třeba, abyste se rozhodli, že chcete prožít transformaci, že je načase učinit životní změnu! Tím, že jste dočetli až sem, je jasné, že vás to nějak zajímá, přitahuje a že máte chuť na sobě začít vážně pracovat. 

Pak už stačí se jenom rozhodnout!

A začít postupně poznávat a rozumět jedinečným potřebám svého těla, poskytnout mu pro něj co možná nejvhodnější potraviny, naučit se jak je správně kombinovat, využívat jednoduchá doporučení a dodržovat několik důležitých zásad. A restart vašeho metabolizmu, podpora zdravých hormonálních reakcí těla a vnitřního i vnějšího prostředí těla je na světě!

Platí to, že jakmile jednou poznáte svoji metabolickou individualitu a tím i vhodnou stravu, všechno se změní. Náhle jste to totiž vy, kdo je v sedle a už nejste vydáni jídlu napospas. Vhodná výživa už není věčný neřešitelný problém a jídlo není váš nepřekonatelný protivník. Když víte, která potrava jedinečným způsobem podporuje činnost vašeho jedinečně fungujícího těla, stane se jídlo snadným i příjemným. A vy konečně přestanete tápat a získáte návod pro své tělo na celý život - a to i v menopauze! 

Jde o to jíst skutečné jídlo správným způsobem a pochopit, že na tom, co tělu dáváte, opravdu záleží. Je to zkouška respektu k jedinému tělu, které kdy budete mít. Pak už stačí se rozhodnout poznat a porozumět jedinečným potřebám svého těla, poskytnout mu pro něj co možná nejvhodnější potraviny, naučit se jak je správně kombinovat, využívat chytrá a snadná doporučení a dodržovat několik důležitých zásad. 

Losos se salátem - strava v menopauze
Losos se salátem patří mezi vhodná jídla pro ženy v menopuaze.

Zkuste si představit ten skvělý pocit, když jdete do obchodu a poprvé správně a poučeně vybíráte potraviny a nehádáte, co je pro vás dobré a co ne. Představte si tu svobodu, kterou náhle zažijete, až budete s jistotou vědět, po kterých jídlech se cítíte skvěle a jste plni energie po celé hodiny.

Jezte chytře, zhubněte a omládněte! Jakmile jednou pochopíte, jak funguje vaše jedinečná biochemie a začnete jíst v souladu s ní, váš život už nikdy nebude jako dřív. Je to totéž, jako sundat si tmavou pásku z očí a začít vidět. Budete se divit, jak jste mohli tak dlouho žít bez tohoto zásadního sebeuvědomění.

Naučíte-li se jíst vstřícně vůči svému metabolizmu, rozkvetete a omládnete! A to stojí určitě za to!

Bára Wolfová Balcarová - Jak zhubnout v menopauze

Můj ukázkový hubnoucí jídelníček na 30 dnů

Můj ukázkový hubnoucí jídelníček na 30 dnů - 108 receptů na hubnutí
MŮJ UKÁZKOVÝ JÍDELNÍČEK NA 30 DNŮ

Stáhněte si eBook zdarma

eBook na hubnutí zdarma - 11 tipů jak zhubnout v menopauze
11 TIPŮ JAK ZHUBNOUT V MENOPAUZE

Individuální jídelní plán Metabolic Balance

Jídelní plán na hubnutí - program metabolic balance
JÍDELNÍ PLÁN METABOLIC BALANCE®

Potkáme se na Facebooku?