Metabolic Balance® pro mě neznamená jen oblast stravy, ale je to pro mě životní styl, který mi přináší do života příjemný pořádek a řád ve všem a také takový pocit bezpečí a hlavně souladu sama se sebou a s tím, co dělám pro sebe i pro druhé.

Lucie Bílá

54 let
Již v létě 2013 jsem se setkala u jedné své známé s výsledky programu Metabolic Balance®, které mě už tenkrát tak neskutečně nadchly, že jsem to chtěla zažít i na svém vlastním těle. A musím říci, že stravování podle Metabolic Balance® principů je pro mě něco tak přirozeného a navíc i příjemného, že se v tom cítím moc dobře. Je fajn, že nemám vůbec hlad, a líbí se mi, že jím přirozené potraviny a že každé jídlo je pro mě takový krásný rituál.

Dlouhou dobu jsem hledala nějaký pro mě vhodný systém stravování, který by mi dlouhodobě vyhovoval a nebyl jen „na chvíli“, ale „napořád“. Cvičení je jedna věc, ale tím základem, od kterého se to, jak se cítíme a vypadáme, odvíjí, je podle mě správně nastavená strava. To je prostě základ. Znám spoustu „kulaťoučkých“ lidí, kteří jsou v posilovně skoro každý den, ale potom se odmění dvěma hamburgery a diví se, že se nic nemění! A já jsem opravdu dlouhou dobu hledala něco, co by mi „sedlo“ a v čem bych se cítila dobře.

Zkusila jsem toho v minulosti opravdu hodně – např. krabičkovou dietu, pila jsem ovocné šťávy, vyzkoušela jsem i dietu, kdy jíte jenom takové ty různé polévky ze sáčku a pijete různé koktejly z pytlíku. Vždy jsem ale cítila, že to pro mě moc není, že je to pro mě nepřirozené. Vím, že pro někoho tohle funguje a já to určitě nechci nijak odsuzovat, ale pro mě to bylo tak moc nepřirozené, že mi to prostě nevyhovovalo. Já mám totiž ráda, když jdou věci dělat přirozeným způsobem.

No a v létě 2013 jsem se setkala u jedné své známé s výsledky programu Metabolic Balance®, které mě už tenkrát tak neskutečně nadchly, že jsem to chtěla zažít i na svém vlastním těle. A musím říci, že stravování podle Metabolic Balance® principů je pro mě něco tak přirozeného a navíc i příjemného, že se v tom cítím moc dobře. Je fajn, že nemám vůbec hlad, a líbí se mi, že jím přirozené potraviny a že každé jídlo je pro mě takový krásný rituál.

Na Metabolic Balance® také oceňuji, že mi poskytuje jasný řád a bezpečné mantinely, ve kterých, když se se stravou pohybuji, mi je prostě moc dobře. A víš, Barunko, jaké jsou mé dvě nejoblíbenější věty? „Udržuj řád a řád udrží tebe“ a „Starej se o své tělo a tělo se postará o tebe“.

A proto mám ráda Metabolic Balance®, protože symbolizuje ten řád, který je z mého pohledu hodně důležitý. Je příjemné mít nějaké rituály, nad kterými už nemusím přemýšlet. Všechno se tím zjednoduší a navíc mám díky Metabolic Balance® jistotu, že dávám svému tělu to, co skutečně potřebuje, že mu dávám to, co mu skutečně dělá moc dobře.

Celé krásné povídání s Lucií Bílou o životě a Metabolic Balance® si můžete přečíst zde>>>.

Lucie Bílá a Bára Wolfová Balcarová - povídání s životě a stravě podle Metabolic Balance®
Lucka si udržuje svoji krásnou postavu a kondici i díky stravování podle principů Metabolic Balance již od roku 2013.