Díky programu Metabolic Balance® zase po létech dobře v noci spím a necítím tu věčnou únavu... 

Jana Paulová

63 let
„Miluju svůj život a moje tělo je auto, které mě jím vozí…“ Herečka Jana Paulová má skvělou kondici, klidnou pozitivní mysl, nabitý program a velikost č. 38. Jsme moc rádi, že pomocníkem k její vitalitě a skvělé postavě se stal i náš výživový program Metabolic balance®. Jak se udržovat v pohodě, jaký je Janin oblíbený recept, čeho se vzdala a vůbec jí to nevadí a proč má smysl být na sebe hodná? To se dočtete v rozhovoru s ní…

Jani, jak se udržujete v kondici?

Snažím se jíst zdravě, denně chodím kolem sedmi kilometrů se psem a udržuji svou mysl v klidu a pohodě.

Je něco, co vás odrazuje od cvičení, zdravé kuchyně apod.?

Kromě limitů, které má moje vůle a bohužel už i moje tělo, vlastně nic.

Držela jste někdy nějaké diety?

Vzhledem k tomu, že se mi kdysi dávno zalíbila oblékat se do velikosti č. 38, celý život si ji snažím udržet a to jde od určitého věku velmi těžce, takže jsem vyzkoušela kde co. Nejedla jsem po sedmnácté hodině, ale protože často největší výdej mám teprve večer, bylo to mučení bez efektu, které mi jen zpomalilo metabolismus. Potom mi Petr Havlíček udělal stravovací plán, po němž jsem sice zhubla, ale protože jsem byla nucena jíst každé dvě a půl hodiny, myslela jsem prakticky pořád jenom na jídlo, což po té, co se mi podařilo dostat na vysněnou váhu, tedy po ztrátě motivace, byla má vůle vystavena takové zkoušce, že jsem za půl roku byla s váhou zpátky. V mém způsobu myšlení i života bylo pro mne velmi nepraktické pět až šestkrát denně se zabývat jídlem.

Proč jste se pustila do programu Metabolic Balance®?

Měla jsem poslední rok vleklé zdravotní potíže a tak jsem zkoušela všechno možné, jak je překonat. Viděla jsem na jedné své známé výsledek programu Metabolic Balance®, jak rozkvetla a zbavila se únavy . A to jsem si přála také.

Co vám metabolicky vstřícná strava přinesla a co se změnilo?

Vrátila jsem se do své velikosti, můj zdravotní stav se o sto procent zlepšil, zase po létech dobře v noci spím a necítím tu věčnou únavu. Vyhovuje mi stravovat se jednoduše, bez nějakých chuťových excesů s vědomím toho, že tím svému tělu pomáhám.

"Miluju svůj život a moje tělo je auto, které mě jím vozí a protože už jiné mít v tomhle životě nebudu, chci do něj dávat jen to nejlepší palivo a starat se o něj tak, aby mi v co nejlepším zdraví dosloužilo."

Metabolic Balance - Jana PaulováMáte nějaké oblíbené jídlo z receptur Metabolic Balance®, které si sama připravujete?

Muffiny z mandelády, které občas snídáme. (Poznámka: recept na mandeládové mufinky najdete zde>>)

Je něco, čeho jste se kvůli Metabolic Balance® musela vzdát a chybí vám to?

To co si myslíme, že nám chybí, se odehrává jen v naší hlavě, takže pokud i v jiných oblastech svou mysl vedu k tomu, aby byla pěkně v tichu spokojená s přítomností, pak i ty potřeby a touhy jsou minimální.

Co bylo nejtěžší?

Je pravda, že se člověk musí vzdát takového toho klasického kolektivního obžerství, kdy si s kamarády dal po představení pivo nebo víno a společně vzdychal nad nějakou úžasnou půlnoční večeří. I mou milovanou čokoládu už kontroluji na přebalu, jestli je opravdu nad 85% a jestli neobsahuje bílý cukr, a nesním ji celou, ale jen kousíček.

„Nakazila“ jste lidi ve vašem okolí? Jak na vaši změnu jídelníčku reagují?

Už pár kamarádům jsem, po té co mě viděli, musela dát telefon na Báru, ale jen u některých vím, jak se jim vede dodržovat Metabolic Balance®. Tam kde je vůle a motivace vidím ty úžasné výsledky.

Jak se vám spolupracuje s Bárou?

Já jsem pro ni asi ten „neposedný“ klient, který není schopen si ani domluvit osobní schůzku, protože můj program je opravdu nabitý a špatně předvídatelný, ale o to víc si užívám, když mi po mém zoufalém telefonátu s mnoha otázkami, pošle vyčerpávající email. Jsem pilnou čtenářkou jejich stránek www.vitalnienergie.cz.

Vyhovuje mi stravovat se jednoduše, podle principů Metabolic Balance®, bez nějakých chuťových excesů s vědomím toho, že tím svému tělu pomáhám...

Na co se nyní nejvíce těšíte?

Právě mám divadelní prázdniny a to jsou pro mě svaté dny, kdy se doma o mé práci ani mluvit nesmí, takže jsem teď uprostřed toho, na co jsem se těšila a dál se mi myslet nechce.

Máte nějakou radu, citát, knížku apod., které se držíte, když je krize?

"Miluju svůj život a moje tělo je auto, které mě jím vozí a protože už jiné mít v tomhle životě nebudu, chci do něj dávat jen to nejlepší palivo a starat se o něj tak, aby mi v co nejlepším zdraví dosloužilo."

Jak se udržujete v psychické pohodě?

Optimistickým pohledem na svět, šťastným rodinným životem, přijímáním dobrého a důslednou ignorací toho opačného. A jak se ukázalo, i řád v tom mém životním palivu má moc dobrý vliv na moji psychiku. Děkuji

(Ptala se Hana Vargová, Praha 21.7.2016)

Jak hubnou celebrity - Metabolic Balance
Jak hubnou celebrity - Metabolic Balance